kuźnia print
Blog

Jak działa ksero?

Kserokopiarka to urządzenie bez którego wiele osób nie wyobraża sobie sprawnej pracy oraz nauki. To dzięki niemu możliwe jest szybkie powielanie dokumentów, także w warunkach domowych. Jak dokładnie ono działa?

druk wielkoformatowy wrocław

Serce kserokopiarki

Zdecydowanie najważniejszym podzespołem takiego urządzenia jest bęben z metalowego podkładu pokryty fotoprzewodnikiem. Taki bęben podczas naelektryzowania oświetlany jest za pomocą światła odbijanego od danego dokumentu. W ten sposób układ optyczny kserokopiarki kopiuje fragment, przenosząc go na bęben. Następnie tworzony jest obraz rzeczywisty przekładany na toner, czyli barwny proszek, dzięki któremu można kopiować różnego rodzaju dokumenty.

Etap druku

Kolejnym etapem działania ksero jest już przenoszenie na papier i w praktyce to właśnie pod nim umieszczana jest rolka transferowa naładowana ujemnie. Dzięki temu cząstki z tonera transponowane są na kartkę papieru i w ten sposób odzwierciedla się w sposób dokładny dany obraz.

Wybielanie bębna

Następnym krokiem w procesie jest usuwanie z bębna ładunku, za pomocą specjalnej rolki, listwy i szczotki. Jest on czyszczony również z resztek tonera, aby możliwe było ponowne wykonanie czynności kserowania i druku. Proces ten jest więc jak widać bardzo sprawny i niezawodny.

Czy tak samo działają drukarki laserowe?

Część osób zadaje sobie także pytanie, czy w ten sam sposób działają urządzenia laserowe. Okazuje się, że tak, choć dane dostarczane są do nich za pomocą urządzenia takiego jak komputer, a nie modułu skanującego. Rozwiązanie to również jest więc praktyczne i popularne, zwłaszcza w biurach oraz placówkach edukacyjnych, w których każdego dnia powiela się naprawdę dużo dokumentów.

Jak widać sposób działania ksera nie jest tak oczywisty, jak mogłoby się wydawać i kluczowe znaczenie ma tutaj kilka, naprawdę istotnych kwestii, w tym podzespół którym jest bęben. Nie trzeba jednak wiedzieć, jak działa ksero, aby móc powielać dokumenty w naprawdę szybki sposób. Jeśli szukasz punktu w którym wykonasz taką usługę, koniecznie sprawdź naszą ofertę.

« Poprzedni
phone696-695-990

Masz pytanie?

Zostaw swój numer telefonu,
oddzwonimy do Ciebie!

phone