Blog

Blog firmy PrintShop Kuźnia z Wrocławia

Metody uszlachetniania nadruków

W branży drukarskiej stosowane są różne metody uszlachetniania nadruków. Dzięki nim nadruk zyskuje atrakcyjny wygląd, przyciąga uwagę oraz staje się skutecznym elementem reklamy i promocji. Zastosowanie metod uszlachetniania druku ma także na celu poprawę odporności nadruków, które narażone są na działanie różnych czynników niszczących. Wyjaśniamy, jakimi metodami może zostać uszlachetniony nadruk.

Czytaj więcej »
Czym się różni druk cyfrowy od druku offsetowego?

Możliwości, jakie otwiera przed nami nowoczesna poligrafia są naprawdę szerokie. Nic więc dziwnego, że osoby, które nie zajmują się tym zagadnieniem profesjonalnie mogą gubić się w gąszczu specjalistycznych terminów i nazw.

Czytaj więcej »
Rodzaje i zastosowanie pieczątek

Jakie rodzaje pieczątek wyróżniamy oraz jakie jest ich zastosowanie? Przekonaj się, czytając nasz wpis.

Czytaj więcej »
Jak działają plotery?

Ploter nie ma jednego wąskiego zastosowania. Możliwość wykorzystywania go na wiele sposobów sprawia, że nie tak łatwo jest sprecyzować właściwą definicję tego urządzenia. Plotery umożliwiają przygotowanie wielkoformatowych rysunków, obrazów, grafik i map. Są więc stosowane m.in. przez poligrafów, grafików komputerowych, artystów, architektów i geodetów.

Czytaj więcej »
Jak przygotować plik do druku?

Drukowanie dokumentów, prac zaliczeniowych, magisterskich coraz częściej może odbywać się zdalnie. Nowoczesna technologia umożliwia przyjęcie zlecenia druku, wykonanie zadanej ilości kopii danego wydruku, bez konieczności pojawiania się klienta w drzwiach drukarni. Na dobrą sprawę zarówno przyjęcie zlecenia, ustalenie formatu, liczbę kopii, sposób odbioru wydruku, jak i płatność wszystko można wykonać, korzystając z narzędzi online. 

Czytaj więcej »
Marketingowy potencjał druku

Wydaje nam się, że o druku wiemy już niemal wszystko. Czy tego chcemy czy też nie, towarzyszy nam on przez całe nasze życie. Każdego bowiem dnia spotykamy się z nim wielokrotnie. Jednak w erze cyfryzacji i Internetu może się wydawać, że to co drukowane jest przestarzałe i nie działa. Nic bardziej mylnego! Chociaż faktycznie marketing w przestrzeni sieciowej cały czas się rozwija, to sporo osób, a także firm zupełnie zapomina o potencjale marketingowym druku. Co ciekawe, to właśnie rozwój cyfryzacji i jej wykorzystywanie w marketingu, znacznie przyczynia się do tego, że druk zaczyna przeżywać swoją drugą młodość i staje się znowu coraz bardziej skuteczny marketingowo.

Czytaj więcej »
Gadżety z nadrukiem jako pomysł na prezent

Nie masz pomysłu na prezent? Bez obaw. 

Czytaj więcej »
Jak tanio drukować wizytówki?

Wizytówka to rzecz, którą trzeba mieć stale pod ręką, aby w dogodnej sytuacji móc ją wręczyć nowo poznanemu partnerowi biznesowemu – klientowi lub sprzedawcy. Dlatego dobrze jest dysponować dużą ilością wizytówek.

Czytaj więcej »
Wykorzystanie druku wielkoformatowego

Druk wielkoformatowy ma szerokie zastosowanie. Wykorzystywany jest przede wszystkim w reklamie.

Czytaj więcej »
Metody oprawy prac dyplomowych

Napisaną pracę dyplomową oprawiasz. Nie jest to przymus, ale standard. Wszyscy studenci oprawiają swoje prace, więc nie możesz gorzej od nich wypaść.

Czytaj więcej »
phone696-695-990

Masz pytanie?

Zostaw swój numer telefonu,
oddzwonimy do Ciebie!

phone