kuźnia print
Blog

Jak powstają nadruki na kubkach?

Kubki z personalizowanym nadrukiem to świetny pomysł na prezent oraz gadżet firmowy. Pozwala się wyróżnić spośród innych dostępnych gadżetów oraz zapada w pamięć. Nadruki można wykonać na kubkach ceramicznych w różnych wzorach, kolorach i przy zastosowaniu odmiennych technik nadruku.

druk wielkoformatowy wrocław

Metody wykonywania nadruków

Na rynku poligraficznym jest wiele sposobów znakowania gadżetów, w tym wykonywania nadruków na kubkach. Wśród nich jest wypalanie w piecu, piaskowanie nadruków w strukturze kubka oraz sublimacja. Ostatnia z wymienionych technik zadruku wymaga odpowiedniego przygotowania. Przede wszystkim nadruk może być wykonany na kubku z powłoką polimerową, a nadruk przenoszony jest na kubek za pomocą papieru sublimacyjnego oraz prasy do wygrzewania kubków.

Wykonanie nadruku krok po kroku

Nadruk metodą sublimacyjną wymaga przygotowania projektu, który będzie dostosowany do wielkości kubka, a jego rozdzielczość będzie na tyle duża, że zadruk będzie wyraźny. Projekt następnie należy przenieść na papier sublimacyjny pamiętając o tym, by stworzyć jego lustrzane odbicie. Kolejny krok to wycięcie wzoru i przyklejenie go do kubka w miejscu, w którym ma zostać wykonane znakowanie. Papier musi przylegać do powierzchni, aby nadruk był wyraźny. Tak przygotowany kubek wkłada się do wcześniej nagrzanej komory grzewczej. Pod wpływem ciepła polimerowa powierzchnia gadżetu przyjmuje druk z papieru, który pozostaje w miejscu zaaplikowana. Nadruk wykonany tą metodą jest trwały, a kubek może być myty również w zmywarce.

« Poprzedni
phone696-695-990

Masz pytanie?

Zostaw swój numer telefonu,
oddzwonimy do Ciebie!

phone