kuźnia print
Blog

Jaka technika druku najlepiej się sprawdza przy druku wielkonakładowym?

Drukowanie materiałów w dużych nakładach wymaga doboru takiej techniki, która zapewni wysokie rezultaty przy optymalizacji kosztów. Z tego wpisu dowiesz się, jaka technika druku sprawdzi się najlepiej w przypadku druki wielkonakładowego.

druk wielkoformatowy wrocław

Kiedy i jak realizowany jest druk wielkonakładowy?

Z drukiem wielkonakładowym mamy do czynienia wtedy, gdy istnieje konieczność stworzenia wydruków w dużej liczbie egzemplarzy. Zastosowane techniki są opłacalne, jednak wyłącznie przy dużych nakładach — setek lub tysięcy egzemplarzy. Wynika to przede wszystkim z wysokich kosztów przygotowania do produkcji. Doskonałym tego przykładem jest druk offsetowy.

Druk wielkonakładowy realizowany jest przede wszystkim przy wykonywaniu masowych materiałów produkcyjnych, reklamowych czy opakowaniowych. Jeśli jednak potrzebujemy wydruków w mniejszych nakładach, techniki takie jak offset nie będą najlepszym wyborem — szczególnie jeśli zależy nam na czasie i niskiej cenie. W takich przypadkach lepiej postawić na druk cyfrowy, który pozwala na realizację różnorodnych materiałów, począwszy od wydruku prac dyplomowych, skończywszy na nadrukach na koszulkach, torbach, kubkach. Z możliwości druku cyfrowego korzystają obecnie zarówno klienci indywidualni, jak i firmy.

Czy druk cyfrowy sprawdzi się przy dużych nakładach?

Druk cyfrowy oczywiście może być wdrożony w przypadku dużych i średnich nakładów, jednak nie będzie tak ekonomiczny, jak offset. Jest to technika, która sprawdzi się przede wszystkim przy konieczności przygotowania mniejszej ilości egzemplarzy (również przy wydruku jednostkowym). Na cyfrowe wydruki warto się zdecydować również wtedy, gdy priorytetem jest czas, gdyż cały proces produkcji przebiega dość szybko.

Druk cyfrowy ma jednak swoje zalety. Przede wszystkim w przeciwieństwie do offsetu nie ma minimalnej ilości wydruków. Przygotowane materiały są gotowe niemal od razu. Co więcej, każdy drukowany egzemplarz może się od siebie różnić, co jest szczególnie istotne, gdy drukujemy materiały z odmiennymi numerami seryjnymi, szeregowymi kodami kreskowymi itp.

Jeśli chcesz skorzystać z druku cyfrowego, zapraszamy do zapoznania się z ofertą naszej drukarni.

 

« Poprzedni
phone696-695-990

Masz pytanie?

Zostaw swój numer telefonu,
oddzwonimy do Ciebie!

phone