kuźnia print
Blog

Jak tanio drukować wizytówki?

Wizytówka to rzecz, którą trzeba mieć stale pod ręką, aby w dogodnej sytuacji móc ją wręczyć nowo poznanemu partnerowi biznesowemu – klientowi lub sprzedawcy. Dlatego dobrze jest dysponować dużą ilością wizytówek.

druk wielkoformatowy wrocław

Pozwala to uniknąć zmartwień związanych ze stałym dodrukowywaniem nowych egzemplarzy. Zapewnia też poczucie komfortu związane z tym, że nawet po dużym spotkaniu, na którym będziemy się przedstawiać wielu osobom, nie zabraknie nam wizytówek. Oczywistą rzeczą jest to, że jeśli chcemy wydrukować dużo wizytówek, zależy nam na tym, aby zrobić to możliwie jak najtaniej. Wymiana wizytówek jest w końcu tylko formą konwenansu, na którą raczej nie chcielibyśmy się zbytnio wykosztowywać. Na szczęście firmy poligraficzne wychodzą z ofertą różnego rodzaju upustów.

Od czego zależy cena za druk wizytówek?

Cena druku wizytówek zależy, najprościej rzecz ujmując, od dwóch czynników – ilości i jakości. Szczególnie ta pierwsza ma duże znaczenie przy naliczaniu rabatów. Wiele firm poligraficznych określa bowiem cenę za egzemplarz w zależności od tego, ile wizytówek drukujemy. Im więcej, tym niższa jest cena za sztukę. Z tego powodu warto zamówić więcej egzemplarzy, nawet jeżeli w danym momencie wydaje się, że nie potrzebujemy aż tylu. Cena za zwiększoną ilość sztuk może się bowiem okazać taka sama lub nawet mniejsza niż za skromniejsze zamówienie. A w dodatku da nam zysk w postaci dodatkowych wizytówek, których nie będzie trzeba później dodrukowywać. Zawsze bowiem lepiej mieć ich więcej i nie martwić się, że ich zabraknie, niż mniej i dysponować nimi z nadmierną oszczędnością. Kto wie, być może to właśnie rozdanie wielu wizytówek pomoże nam nawiązać nowe kontakty natury biznesowej.

Oprócz nakładu, na cenę wizytówek ma także wpływ naturalnie ich jakość. Liczy się tu przede wszystkim rodzaj papieru, skomplikowanie wzoru oraz dodatkowe ulepszenia, takie jak te, które wykonuje się w przypadku wizytówek tłoczonych. Na tym rodzaju wizytówek czcionka, jaką są wypisane dane teleadresowe, może być wklęsła lub wypukła. Zwiększa to oczywiście atrakcyjność wizytówki, ale jednocześnie podwyższa jej cenę. Dlatego jeśli zależy nam na tanich usługach, najlepiej zdecydować się na minimalistyczną, ale jednocześnie elegancką estetykę. Warto pamiętać o tym, że ilość cech, które jesteśmy w stanie samodzielnie wybrać, sprawia, że możliwe staje się daleko posunięte dopasowanie wizytówki do naszych potrzeb i oczekiwań.

« Poprzedni
phone696-695-990

Masz pytanie?

Zostaw swój numer telefonu,
oddzwonimy do Ciebie!

phone