kuźnia print
Blog

Wykorzystanie druku wielkoformatowego

Druk wielkoformatowy ma szerokie zastosowanie. Wykorzystywany jest przede wszystkim w reklamie.

druk wielkoformatowy wrocław

Można powiedzieć, że plakaty reklamowe stały się nieodłącznym sposobem komunikacji, który na stałe zagościł w przestrzeni publicznej. Plakaty spotykamy praktycznie na każdym kroku. Dzięki nim reklamodawca dociera do masowego odbiorcy. Widujemy je ta tablicach i słupach ogłoszeniowych, na przystankach, w kinach i w poczekalniach. Plakaty spełniają również rolę informacyjną. Zapowiedzi imprez sportowych, kulturalnych czy rozrywkowych, zamieszczane są właśnie na plakatach.

Druk wielkoformatowy wykorzystywany jest też wielu branżach, przy przygotowywaniu projektów i rysunków technicznych (np. planów budowlanych, projektów sieci wodociągowych, projektów centralnego ogrzewania itp.). To też metoda często wybierana do wydruku fotografii - nie tylko na wystawy i eventy, ale też dla celów dekoracji wnętrz. Wydruki wielkoformatowe wykonane na papierze zazwyczaj podkleja się na płyty piankowe, dzięki czemu wydruk jest trwalszy i cechuje się wysoką jakością wykończenia.

Druk wielkoformatowy, czyli jaki?

Co w zasadzie można uznać za druk wielkoformatowy? Zwyczajowo przyjmuje się, że są to formaty nieobsługiwane przez komercyjne drukarki, do których większość z nas ma dostęp w domu lub biurze. W praktyce oznacza to, że za wydruk wielkoformatowy uznać rozmiar zaczynający się od 50 cm szerokości (do nawet kilku metrów). Efekty końcowe druku mogą się znacząco od siebie różnić, w zależności od rodzaju papieru, na którym się je wykonuje. Do rysunków technicznych zazwyczaj wybiera się papier o mniejszej gramaturze, który jest rozwiązaniem bardziej ekonomicznym - perfekcyjne odwzorowanie barw i grafik nie jest w nich kluczowe. Plakaty i fotografie drukuje się z kolei na specjalnym papierze plakatowym lub fotograficznym, który gwarantuje najwyższą jakość odwzorowania kolorów i detali z danego projektu. Przed złożeniem zlecenia w drukarni wielkoformatowej warto poradzić się jej obsługi, które rozwiązanie okaże się najlepsze w naszym przypadku.

« Poprzedni
phone696-695-990

Masz pytanie?

Zostaw swój numer telefonu,
oddzwonimy do Ciebie!

phone