kuźnia print
Blog

Jaki papier nadaje się do wywoływania zdjęć?

Wybór odpowiedniego papieru fotograficznego ma bezpośredni wpływ na jakość zdjęć i wygląd obrazu. Jest to więc element tak samo ważny jak odpowiednie parametry aparatu czy prawidłowe światło. Od jego parametrów zależy odpowiednie odzwierciedlenie kolorów, ich nasycenie, a także charakter fotografii. Przekonaj się, jaki papier wykorzystywany jest podczas tworzenia odbitek w naszej firmie.

druk wielkoformatowy wrocław

Oryginalne papiery fotograficzne wpływają na wysoką jakość zdjęć

Wywołując zdjęcia w PrintShop Kuźnia, masz pewność, że obrazy będą cechować się wyjątkową jakością. Wszystko to za sprawą oryginalnych papierów fotograficznych, jakie wykorzystujemy w naszej pracy.

Są to przede wszystkim profesjonalne papiery Glossy (błyszczący) oraz Luster (papier o wykończeniu półmatowym). Wyróżniają się wyjątkową trwałością, doskonałym odzwierciedleniem kolorów i odpornością na wodę. Zapewniają też intensywność barw i nasycenie kolorów na wywołanych zdjęciach. Są wodoodporne, co dodatkowo podnosi ich trwałość. Zdjęcia wywołane na błyszczącym papierze wydają się bardziej wyraźne i ostrzejsze, dlatego też bardzo dobrze prezentują się w albumie. Papier matowy sprawia, że obrazy wyglądają na bardziej stonowane. Jego powierzchnia nie odbija światła, dlatego też tego typu fotografie idealnie prezentują się zawieszone na ścianie.

Równie niezawodny jest papier artystyczny Fine Art Matte o wykończeniu matowym. Wyróżnia się gładką i nieprzepuszczającą światła strukturą. Jest to szybkoschnący papier o wysokiej sztywności i ultra białym podłożu. Znajduje zastosowanie przede wszystkim w fotografii artystycznej oraz przy wydruku kartek okolicznościowych, kalendarzy czy portfolio.

Na uwagę zasługuje też nowoczesny papier fotograficzny Silk o strukturze jedwabiu i delikatnej siatki. Jest to rodzaj papieru szybkoschnącego, który wyróżnia się wysoką sztywnością. Przeznaczony jest przede wszystkim do celów profesjonalnych, takich jak portrety czy fotografia komercyjna, fotografia studyjna, kartki okolicznościowe, różnego rodzaju zaproszenia itp.

Wszystkie opisane powyżej rodzaje papierów fotograficznych gwarantują wysoką jakość i idealne odzwierciedlenie obrazu ze wszystkimi jego niuansami. Wybór jednego z nich zależy zarówno od tego, jaki efekt chcemy uzyskać, jak i specyfiki i przeznaczenia wykonywanych odbitek.

« Poprzedni
phone696-695-990

Masz pytanie?

Zostaw swój numer telefonu,
oddzwonimy do Ciebie!

phone