kuźnia print
Blog

Podstawowe formaty wydruków. Oto one!

Format to określenie, jaką szerokość oraz długość ma arkusz przeznaczony do zadrukowania. Kilka z nich jest absolutnie podstawowych i spotykanych najczęściej. O które dokładnie chodzi?

druk wielkoformatowy wrocław

Formaty wydruków

Najbardziej znanym oraz powszechnie używanym jest format A4, który ma wymiary 210 x 297 mm. Doskonale sprawdza się do kserowania dokumentów i pism urzędowych, a także przygotowywania różnego rodzaju notatek.

Popularnością cieszy się też format A5, który powstaje dzięki złożeniu kartki A4 na połowę. W praktyce jest to po prostu wielkość zeszytu, która równie dobrze sprawdza się do tworzenia różnego rodzaju broszur, ulotek oraz innych treści reklamowych.

Pozostając przy formacie A5, nie można nie wspomnieć też o A6, stanowiącym w praktyce ponownie połowę tego pierwszego. Ma więc wielkość kartki pocztowej, dlatego także świetnie sprawdza się do drukowania ulotek dla potencjalnych Klientów.

Wydruki wielkoformatowe

Co jednak gdy chce się zadrukować większą powierzchnię? Tutaj warto wskazać przede wszystkim na format A3, który dedykowany jest do drukowania rysunków, plakatów oraz certyfikatów. Jego wymiary to 297 x 420 mm, gdyż powstaje z zestawienia ze sobą dwóch kartek w formacie A4.

Po dodaniu dwóch kolejnych powstaje kolejno A2, przeznaczony m.in. do drukowania plakatów, a także różnego rodzaju tablic demonstracyjnych. Świetnie widoczne są na nim również wszelkie wykresy, które stają się dzięki temu zdecydowanie bardziej czytelne.

W drukarniach takich jak nasza często powstaje też druk wielkoformatowy na kartkach w formacie A0. Dedykowany jest on przede wszystkim do różnego rodzaju rysunków technicznych, które także pozwalają na doskonałe zobrazowanie detali, co jest niezbędne w przypadku różnego rodzaju projektów architektonicznych i budowlanych.

Jeśli chodzi o podstawowe formaty wydruków, to jak widać jest ich wiele i to wciąż nie wszystkie wykorzystywane w drukarniach takich jak nasza. Jeśli więc potrzebujesz doradztwa w zakresie tego, który z nich najlepiej sprawdzi się do Twoich potrzeb, to koniecznie się z nami skontaktuj.

« Poprzedni
phone696-695-990

Masz pytanie?

Zostaw swój numer telefonu,
oddzwonimy do Ciebie!

phone