kuźnia print
Blog

Metody oprawy prac dyplomowych

Napisaną pracę dyplomową oprawiasz. Nie jest to przymus, ale standard. Wszyscy studenci oprawiają swoje prace, więc nie możesz gorzej od nich wypaść.

druk wielkoformatowy wrocław

Taka praca jest wówczas schludna i dobrze o tobie będzie świadczyć. Jest to wydatek, ale warto go ponieść. Praca wygląda estetycznie i nie grozi jej zabrudzenie. Możesz ją przenosić i przewozić bez obaw, że się może zniszczyć. Kartki też nie zgubią się, bo całość jest spięta. Zanim jednak zdecydujesz się na konkretny rodzaj oprawy pracy, powinieneś dokładnie zapoznać się z wymogami uczelni, szczególnie na temat wydruku. Każda uczelnia ma wytyczne i musisz się do nich dostosować.

Zaletą oprawy twardej jest wytrzymałość, trwałość oraz prestiżowy i atrakcyjny wygląd. Nic dziwnego, że taka oprawa przyciąga wzrok. Twarda oprawa zabezpiecza druk przed zniszczeniem i uszkodzeniem. Taka praca robi wrażenie, więc będzie Twoją wizytówką. Możesz sobie zażyczyć, zamawiając w PrintShop wytłoczenie złotych lub srebrnych napisów oraz logo uczelni. Do wyboru masz kolory: czarny, granatowy, zielony, bordowy. Oprawa może być profesjonalna zaciskowa lub klejona z twardymi okładkami.

Charakterystyka oprawy miękkiej

Drugim rodzajem oprawy pracy jest miękka. Cieszy się dużym zainteresowaniem wśród studentów. Oprawa miękka jest praktyczna, funkcjonalna i lekka, a ponadto tańsza od twardej okładki. Oprawa miękka jest podatna na zagięcia i uszkodzenia, więc musisz bardzo uważać, żeby nie zniszczyć okładki i zawartości. Oprawa miękka termiczna ma wytłoczone srebrne lub złote napisy, ale możesz zamówić bez napisów. Występuje w kolorach: czarnym, granatowym, niebieskim, ciemno i jasnozielonym, pomarańczowym, bordowym, czerwonym oraz białym z fioletowym paskiem. Jeśli masz taki kaprys, możesz sobie zamówić w dowolnym kolorze. Natomiast oprawa miękka zaciskowa jest zaciskana z boku metalowym kanałem, w kolorach: czarnym, granatowym, zielonym i bordowym.

Praca dyplomowa w archiwum

Studenci często decydują się na oprawę dwóch egzemplarzy pracy. W twardej oprawie zostawiają na uczelni, a w miękkiej pozostawiają dla siebie. Jeśli jednak będziesz chciał swoją pracę pokazać kilku ważnym osobom, zainwestuj w twardą oprawę. Poza tym pracę dyplomową będziesz przechowywał na pamiątkę, tak naprawdę do końca życia. Wiele osób ją przeczyta, jeśli więc będzie oprawiona w trwały materiał, nie zniszczy się. Głównie chodzi o kartki, żeby się nie zagięły. Schowasz ją do domowego archiwum, ale często będziesz do niej nawet po wielu latach, wracał.

Cena oprawy pracy dyplomowej

Cena oprawy pracy jest uzależniona od samego punktu, który zajmuje się tego typu usługami. Ponadto zależna jest od wypełnienia stron kolorem. Kolejną rzeczą, która ma wpływ na koszt oprawy, jest rodzaj okładki i kolor. Jeśli zażyczysz sobie napisy i logo na okładce, cena będzie nieznacznie wyższa. Przekalkuluj, czy lepiej zamówić tańszą, czy trwalszą i prestiżową oprawę pracy dyplomowej.

phone696-695-990

Masz pytanie?

Zostaw swój numer telefonu,
oddzwonimy do Ciebie!

phone