kuźnia print
Blog

Od czego zależy wytrzymałość nadruków?

Nadruki to jeden ze sposobów na efektywne i trwałe zdobienie różnorodnych przedmiotów codziennego użytku, a także gadżetów reklamowych. Za sprawą zaawansowanych metod druku można przenosić na powierzchnię nawet najbardziej finezyjne kompozycje graficzne na koszulki, torby bawełniane i celulozowe, kubki, kufle, szklanki, kieliszki, talerze itd. Zlecając wykonanie nadruków, chcemy, aby nie tylko prezentowały się estetycznie, ale również były wytrzymałe. Jakie czynniki wpływają na wytrzymałość nadruków?

druk wielkoformatowy wrocław

Główne czynniki wpływające na wytrzymałość nadruków

Jednym z najważniejszych czynników wpływających na trwałość nadruku jest technika, w jakiej został wykonany. Właściwy dobór metody ma wpływ na atrakcyjny wygląd, odporność na warunki zewnętrzne (np. promieniowanie UV), skrajne temperatury, czy uszkodzenia mechaniczne (np. ścieranie). Nie mniejsze znaczenie mają urządzenia drukujące, które realizują prace związane z tworzeniem nadruków. Oprócz tego liczy się jakość wykorzystanych surowców użytych w procesie drukowania. Barwniki zastosowane do naniesienia grafiki muszą cechować się jak najwyższą jakością i pochodzić od sprawdzonych producentów. Współcześnie bardzo ważne jest także, aby były ekologiczne. Jeśli ich jakość będzie wątpliwa, z czasem może dojść do blaknięcia, przecierania się i kruszenia nadruków.

Zlecając wykonanie nadruków, warto zwracać uwagę na profesjonalne, doświadczone drukarnie, które specjalizują się w pracach z tego zakresu. Tylko wtedy będziemy mieć pewność, że realizacją projektu zajmą się wykwalifikowani pracownicy, korzystający z wysokiej jakości materiałów i nowoczesnych sprzętów. Niewątpliwie na wytrzymałość nadruków wpływa także prawidłowy dobór techniki drukowania do materiału, z jakiego wykonany jest dany przedmiot, a także precyzji i staranności wykonania. Wszelkie błędy, do jakich doszło w procesie drukowania, mogą zdecydowanie obniżyć nie tylko estetykę, ale i wytrzymałość nadruków.

Jeśli więc potrzebujesz nadruków wykonanych na najwyższym poziomie, zapraszamy do zapoznania się z ofertą naszej firmy i skorzystania z usług.

 

 

« Poprzedni
phone696-695-990

Masz pytanie?

Zostaw swój numer telefonu,
oddzwonimy do Ciebie!

phone